Ekskluzywny materiał powstały z surowców naturalnych, który odznacza się lekkością, elastycznością, a przy tym jest w stu procentach wodoodporny? Wiele osób powiedziałoby, że to niemożliwe, a jednak. Fornir kamienny posiada wszystkie wymienione zalety – to materiał elegancki, który może stanowić okładzinę ścian, jak i mebli. Nadaje się zarówno do zastosowań wewnętrznych, ale też zewnętrznych jako dekoracja elewacji.

Zastosowanie forniru kamiennego

profesjonalny montaż forniru kamiennegoDzięki nowoczesnym technologiom istnieje możliwość uzyskania forniru kamiennego, którego grubość nie przekracza 3 mm. Jest to więc niezwykle cienka warstwa, ale zachowuje wszystkie wymienione na początku zalety. To rozwiązanie ekologiczne, które spodoba się każdemu, komu zależy na stworzeniu stylowego wnętrza. Warstwa łupków kamienia naturalnego jest wzmocniona za pomocą włókna szklanego i żywicy poliestrowej. Dzięki temu zyskuje się trwałość i wytrzymałość, ale przy tym nie traci się nic na elastyczności. Przy tym zastosowana metoda produkcji sprawia, że każda płyta z forniru kamiennego jest niepowtarzalna – wzory mogą być różne i nie ma dwóch tych samych fornirów! Profesjonalny montaż forniru kamiennego sprawia, że zyskujemy wiele interesujących możliwości aranżacyjnych.

profesjonalny montaż forniru kamiennegoWarto wiedzieć, że kamień naturalny charakteryzuje się zmiennością koloru w zależności od oświetlenia! Możemy więc w mieszkaniu wprowadzać proste zmiany, grając światłem. Inaczej będzie wyglądał blat z forniru oświetlony światłem ciepłym, inaczej zaś zimnym lub promieniami słonecznymi docierającymi zza okna! Jak widać, fornir kamienny to okładzina, która posiada naprawdę wiele zalet. Również montaż jest naprawdę prosty i nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Okładzinę po prostu nakleja się na wybraną powierzchnię za pomocą środków wskazanych przez producentów. Jeśli istnieje taka konieczność, można bez problemu przyciąć fornir na wybraną przez siebie długość czy szerokość – nie stwarza to najmniejszego problemu. W odróżnieniu od prawdziwych płyt kamiennych, które są drogie i trudne w montażu, okładzina z forniru kamiennego zachowuje ich piękny wygląd, ale przy tym zyskujemy prostotę montażu oraz oszczędność pieniędzy.

Taki fornir kamienny nie jest drogi, jak na swoją jakość. Zyskujemy wiele zalet, a płacimy naprawdę niewielką cenę. Każda osoba, której zależy na atrakcyjnym, robiącym wrażenie wnętrzu, powinna zdecydować się na montaż forniru kamiennego, gdyż efekty mogą przejść jej najśmielsze oczekiwania. Z pewnością jest to jedne z ciekawszych rozwiązań w aranżacji wnętrz.