Coraz bardziej zbliża się tegoroczny okres wakacyjny, dzieci z niecierpliwością oczekują wolnych dni, by móc spędzać czas na przyjemnościach. Dorośli z kolei już planują urlopy i wyjazdy za granicę lub nad polskie morze czy góry. Codzienne ciepłe dni zachęcają jednak do spędzania wolnego czasu poza domem na różnych aktywnościach.

Filtry kartuszowe i okrzemkowe

filtry do basenów Ciekawym sposobem na nudę, a przy tym doskonałym wyjściem w przypadku wysokich temperatur, które coraz częściej dają się nam we znaki, jest zainwestowanie w basen ogrodowy, w którym cała rodzina bez przeszkód będzie mogła spędzać czas wolny. Tym, o co trzeba zadbać, kupując taki basen, nie są jednak tylko dmuchane piłki i kąpielówki, ale również odpowiednie systemy oczyszczania wody. Zalet basenu jest z pewnością dużo, jak chociaż możliwość ochłody, rozrywka dla dzieci i dorosłych, wysokiej jakości baseny są ponadto wytrzymałe i mogą posłużyć nam latami. Co jednak z tego, jeżeli musimy ponosić bardzo wysokie koszty częstej wymiany wody w basenie? Z kolei w brudnej wodzie dzieci nie będą mogły się bawić, bo groziłoby to infekcjami. Nieużywany basen tym samym niszczeje, a nasza inwestycja wydaje się nieudana. Tymczasem wystarczy pomyśleć o dobrym sposobie oczyszczania wody, który zapewni odpowiedni poziom higieny.

filtry do basenów Na rynku znajdziemy różne filtry do basenów ogrodowych, między innymi kartuszowe i okrzemkowe – ich wysoka jakość zapewnia dostatecznie czystą wodę, w której bez przeszkód, i bez obaw, można się do woli bawić oraz spędzać wspaniały czas wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Niektóre filtry sprawiają jednak kłopoty w montażu, z kolei niedostatecznie dobre umieszczenie filtrów może nie dawać odpowiednich efektów, co skutecznie może nam utrudnić rozrywkę. W sytuacji, kiedy nie czujemy się na siłach, czy też nie dysponujemy odpowiednią wiedzą na temat montażu filtrów, możemy zdecydować się na o wiele prostszy w obsłudze ciśnieniowe filtry piaskowe. Cieszą się one przede wszystkim dużą żywotnością – mogą nam służyć wiele lat, dając zawsze zadowalające efekty. Używając ich, musimy jednak pamiętać o regularnym płukaniu i czyszczeniu ich. Rodzaj filtru zależy w bardzo dużej mierze od posiadanego przez nas basenu.

Duże, publiczne baseny używają zazwyczaj filtrów zwojowych OLOT o wysokości złoża na poziomie 1,2 m. Muszą one jednak oczyszczać o wiele więcej wody. Basenom prywatnym wystarczą nieco słabsze filtry z dnem kolektorowym, które mimo mniejszych możliwości od filtrów basenów publicznych, idealnie sprawdza się w czyszczeniu wody, w której będziemy relaksować się w ciepłe dni.