W czasie planowania budowy jakiegokolwiek budynku najważniejszym zadaniem jest wybór odpowiednich materiałów. To od nich zależy nie tylko jego wygląd, ale również trwałość i cena. Z tego powodu zdecydowanie się na określone materiały musi być zawsze dobrze przemyślanym i praktycznym wyborem.

Zalety dachu ze strzechy

Obecnie wiele osób stawia na jak najnowsze technologie i rozwiązania, jednak w pewnym stopniu można również obserwować powrót do tradycyjnych metod wykonywania budynków. Jednym z podstawowych elementów każdego domu jest dach. To oczywiste, zważywszy na wielość pełnionych przez niego różnorodnych funkcji. Przede wszystkim chroni budynek przed opadami atmosferycznymi, jest także ważnym termoizolatorem. Zasadnicze znaczenie ma również jego estetyka, ponieważ ze względu na swoją powierzchnię, dach jest elementem niezwykle przykuwającym uwagę. Obecnie najpopularniejszym materiałem, z którego wykonuje się pokrycia dachowe, jest blachodachówka, jednak coraz częściej do głosu dochodzą także inne rozwiązania. Jednym z nich jest użycie do tego strzechy. Duża popularności tej metody ma kilka przyczyn. Strzecha na dach to rodzaj pokrycia dachowego, które uznawane jest za bardzo atrakcyjne wizualnie. Dzięki temu znajduje świetne zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak również wszelkiego rodzaju altanach ogrodowych, zajazdach i pensjonatach.

Moda na tego rodzaju tradycyjny sposób wykonania dachu nie oznacza jednak, że trzeba iść na kompromisy pod względem jego właściwości. Dawne sposoby tworzenia pokrycia strzechą zostały znacznie udoskonalone, przez co tego rodzaju pokrycie dachowe można z powodzeniem określić jako spełniające współczesne wymagania i normy. Oprócz znakomitego wpisywania się w aktualne trendy i mody w architekturze strzecha zapewnia również termoizolację na wysokim poziomie, a ponadto gwarantuje wysoką dźwiękoszczelność. Obecnie zamiast słomy używa się trzciny, która posiada wysoką odporność na działanie deszczu i śniegu. Umożliwia to nieprzeciętną trwałość dachu, sięgającą nawet ponad sześćdziesięciu lat. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju materiał można stosować jedynie na dachach o dużym spadzie, ponieważ dzięki temu umożliwione jest skuteczne odprowadzanie wody z jego powierzchni.

Każdy tego rodzaju projekt jest wykonywany na zamówienie, co pozwala na skuteczne dopasowanie do konkretnego budynku. Dodatkowo montaż zawsze wykonywany jest przez dobrze wykwalifikowaną ekipę fachowców, co gwarantuje wysoką trwałość wykonanego w ten sposób pokrycia dachowego.