Drzwi kojarzą się nam z produktem wykonanym z drewna. Takie drzwi stosowane są w domach, jak i w firmach, wykonywane są z różnych gatunków drewna, z okienkami lub bez, ze specjalnymi zamkami, zasuwami, zatrzaskami.

Drzwi szklane przesuwane, uchylne i składane

drzwi szklane przesuwneSą również drzwi wykonane z metalu, wykorzystywane z obiektach przemysłowych, fabrykach, magazynach, halach. Są bardziej wytrzymałe, odporne na działanie ognia. Sprawdzają się także w laboratoriach chemicznych i szpitalach, ponieważ łatwo otrzymać je w czystości, a bakterie się nie namnażają. Jednak istnieje także trzeci rodzaj drzwi, a mianowicie drzwi szklane przesuwne lub obrotowe, uchylne i składane. Jakie wybrać? Gdzie je zamontować? Jeśli chodzi o styl ich otwierania to w zasadzie mamy dowolność. Jedyne co warto wiedzieć to fakt, iż drzwi przesuwne montowane na szynach (tak jak szafy z drzwiami przesuwanymi), potrzebują więcej miejsca niż drzwi uchylne. Takie drzwi można także wybrać w wersji mlecznej, nieprzejrzystej, z elementami kolorowymi, ciekawymi wzorami. To sprawia, że stanowią dobrą dekorację pomieszczenia, a nie jedynie funkcję jego odgradzania od reszty. Drzwi szklane można wykonać u szklarza na zamówienie.

drzwi szklane przesuwneWtedy dopasujemy ich wymiar, styl montowania, jak również wybierzemy wzory i kolory, jakie maja być zastosowane. Takie drzwi sprawdzą się idealnie tam, gdzie nie potrzebne są estetyczne rozwiązania, a także nie zawsze potrzeba zachowania pełnej prywatności. Takie miejsca to na przykład salony fryzjerskie, salony dla psów, gabinety estetyczne ( w poczekalniach, przejściach do gabinetów, niekoniecznie w gabinetach masażu, czy gdzie wykonywane są inne zabiegi). Drzwi szklane w wersji z efektem szronu sprawdzą się w kancelariach prawniczych, czy dużych korporacjach. Wtedy szronem można ,,napisać” kto pracuje w danym pomieszczeniu, czy też jaka firma się tu mieści. To opcja stosowana zamiast tabliczki wieszanej obok drzwi. Drzwi szklane należy dobrze zamontować, najlepiej jest to zadanie powierzyć fachowcom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i nie będą tego robić w pojedynkę. Drzwi ustawia się na metalowych szynach, czy też wiesza na solidnych metalowych zawiasach. Również ściana musi być odpowiednio przygotowana, by tynk nie odpadał. W końcu drzwi szklane są dużo cięższe niż opcja drewniana.

Całość musi dobrze ,,wisieć”, żeby drzwi nie spadły, czy też nie obcierały się o podłogę pozostawiają brzydkie zarysowania. Po montażu trzeba sprawdzić czy drzwi dobrze ,,chodzą”, czy się przesuwają. Takie drzwi ze szkła z pewnością są bardzo ciekawą opcją do różnych wnętrz.