Obróbka drewna może przebiegać szybko i bez komplikacji, jeżeli tylko posiadamy odpowiednie narzędzia. Klasyczna piła to niepotrzebny wysiłek – taki sam efekt można uzyskać bowiem mniejszym kosztem swoich sił, a więc poprzez zastosowanie elektronarzędzi. Do drewna przeznaczone są między innymi pilarki tarczowe, szlifierki oraz frezarki.

Najlepsze propozycje od Hitachi

pilarka tarczowaWykorzystując do ich napędzania energię elektryczną, sam użytkownik nie musi obawiać się intensywnej pracy. Zadanie zostanie wykonane szybko i bez żadnych problemów. Oferta elektronarzędzi do drewna jest jednak naprawdę szeroka, możemy mieć więc problem, aby wybrać najlepsze urządzenie do naszych celów. Przyjrzyjmy się samym pilarkom tarczowym. Jeżeli poszukujemy urządzenia do profesjonalnych zastosowań, musimy liczyć się z tym, że cena poszczególnych modeli nie będzie niższa niż 400 zł. Zakres cen sięga aż do 1500 złotych. Z pewnością przy wyborze będziemy ograniczeni własną kieszenią, jednak należy mieć na uwadze to, że niedrogie wcale nie znaczy gorsze. Czasami wręcz przeciwnie. Producenci walczą bowiem na różne sposoby z konkurencją, a jedną z metod zdobycia nowych klientów jest obniżenie cen. Dlatego często wysokiej klasy elektronarzędzia znajdziemy już w średniej półce cenowej.

pilarka tarczowaJedną z propozycji może być na przykład pilarka tarczowa Hitachi c7ss – o wysoką jakość nie musimy się martwić, bowiem Hitachi jest zasłużonym już producentem w branży elektronarzędzi i po prostu nie pozwoliłby sobie na wprowadzenie na rynek urządzenia, które nie spełni oczekiwań klientów. Model ten przeznaczony jest do tarcz o maksymalnej średnicy 190 mm. Jedną tarczę, czterdziestozębową, dostajemy od producenta wraz z urządzeniem. C7SS posiada liczbę obrotów 5500/min, jednak nie ma możliwości regulacji. To może być dla niektórych użytkowników problemem, jednak nie przeszkadza w bezpiecznej i szybkiej pracy z urządzeniem. Zwłaszcza że jest to pilarka lekka – jej waga nie przekracza 3,5 kg. Tak niska waga oraz ergonomiczny kształt narzędzia niesie ze sobą wyjątkowo wysoki komfort pracy. Ponadto na kulturę pracy wpływa też zastosowane zabezpieczenie przeciwpyłowe.

Oprócz tego urządzenie można podłączyć do innego urządzenia odpylającego, dzięki czemu w ogóle nie będziemy musieli przejmować się zanieczyszczeniami powstającymi podczas pracy urządzenia. Jeżeli chodzi o kompatybilność z urządzeniami zewnętrznymi, oprócz tego odpylającego, można zastosować także listwę prowadzącą, dzięki której cięcie będzie zawsze dokładne. Tak wiele zalet sprawia, że model C7SS jest polecany przez wielu.