Pranie dywanów jest usługą, na którą decyduje się coraz więcej osób. Wszystko z tego względu, że jest to najlepszy sposób, aby poradzić sobie z najtrudniejszymi do usunięcia zabrudzeniami. Koszt tej usługi może być znacznie zróżnicowany i zależeć przede wszystkim od wielkości danego dywanu.

Dokładny koszt za pranie dywanów

pranie dywanówOczywiście, duży wpływ na koszty zwiane z profesjonalnym praniem dywanu ma również to, z jakiego materiału został on wykonany. Jeśli jednak chodzi o profesjonalne, tanie pranie dywanów – cena we Wrocławiu jest obecnie najbardziej atrakcyjna i zależna jest przede wszystkim od metra kwadratowego oczyszczanej powierzchni. Obecnie najtaniej i najbardziej atrakcyjnie pod względem cenowym, prezentuje się czyszczenie dywanów akrylowych, lub też bawełnianych. W tym przypadku, ceny zaczynają się już od 9,5 zł za metr kwadratowy powierzchni, co jest ceną wyjątkowo atrakcyjną. Drożej prezentuje się już czyszczenie dywanów, stworzonych z wełny czy też kaszmiru. W ich przypadku ceny zaczynają się od 10 zł, do maksymalnie 14 złotych za metr kwadratowy. Różnice wynikają przede wszystkim z konieczności zastosowania nieco bardziej bezpiecznych dla delikatnych włókien metod czyszczenia.

 

czysty dywanNajdrożej wygląda obecnie czyszczenie dywanów typu shaggy, czyli z charakterystycznym, długim włosiem. Tutaj ceny mogą wynosić nawet 20 zł za m2. Należy jednak pamiętać, że w przypadku tych konkretnych modeli dywanów, ich profesjonalne czyszczenie jest tak naprawdę jedynym wyjściem, aby skutecznie pozbyć się tych najbardziej utrwalonych zabrudzeń. Warto pamiętać także, że do ceny za pranie dywanu należy również doliczyć dodatkowo, bardzo popularne usługi. Mowa jest o usłudze odplamiania, która jest darmowa, lub wynosi 5 zł, o usłudze dezynfekcji dywanu, wynoszącej około 6 zł za m/2, czy o usłudze usuwania sierści zwierząt, która wynosi około 3 zł za m/2. Usługi te są w szczególności dedykowane osobom z alergiami, w tym na sierść zwierząt. Do kosztów usługi należy doliczyć też koszt transportu, które mogą wynosić do 30 zł w zależności od odległości firmy sprzątającej. Dodatkowo, warto pamiętać i tym, że do wielu firm dywan można przewieźć samodzielnie, co pozwoli na znaczne ograniczenie kosztów tej usługi.

Z wieloma zabrudzeniami dywanów, trudno jest poradzić sobie własnymi siłami. Dlatego też warto przemyśleć skorzystanie z usługi, ich profesjonalnego oczyszczania. Dzięki niej, można sobie skutecznie poradzić nawet z już mocno utrwalonymi zabrudzeniami, niezależnie od rodzaju dywanu i długości jego włosia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.pogromcyplam.pl!