Wykończenie nowego domu jednorodzinnego do tej pory pochłaniało wiele czasu ekipom remontowym, ponieważ musiały one korzystać z tradycyjnych metod tynkowania czy malowania. Teraz, jednak kiedy na rynku dostępnych jest wiele urządzeń poprawiających jakość wykonywanej pracy oraz zmniejszających czas realizacji całość trwa zdecydowanie krócej. Wśród nowych technologii na pewno istotną rolę pełny nakładanie tynku za pomocą specjalnej maszyny, która pozwala dotrzeć do nawet najtrudniejszego zakątku, czy sufitu.

Nowoczesna technologia nakładania tynku

tynki maszynowe Specjalne agregaty do nakładania tynków przyspieszają całą pracę niemal dwukrotnie, co pozwala zakończyć cały remont zdecydowanie szybciej, niż to bywało jeszcze jakiś czas temu. Ma to duże znaczenie zwłaszcza podczas wykonywania tynkowania w dużych domach, gdzie czas realizacji i tak jest dłuższy, niż przy standardowym metrażu. Specjalnie wyszkolone ekipy są w stanie nakładać tynki maszynowe niemal przez cały dzień, co przy wykorzystywaniu sposobu ręcznego nie było możliwe. Muszą oni dokładnie wiedzieć jak używać specjalnego agregatu oraz do jakich powierzchni, aby zastosowanie takiej technologii okazało się opłacalne, dlatego poszukując firmy remontowej, warto zwrócić uwagę czy posiadają wyszkolonych pracowników. Tynk maszynowy, tak samo, jak tradycyjny musi najpierw zostać przygotowany poprzez zmieszanie wody, piasku oraz cementu o specjalnej konsystencji.

tynki maszynoweDostępnych jest kilka rodzajów tego typu tynków, dlatego dobierając je, trzeba dokładnie zapoznać się ze specyfikacją oraz przeznaczeniem. Najczęściej to tynki gipsowe są wykorzystywane podczas pracy agregatu ze względu na swoją konsystencję oraz kolorystykę. Biała powierzchnia, jaka pozostaje po zaschnięciu tynku stanowi dobre podłoże pod nawet najjaśniejszą farbę. Ten sposób tynkowania stosuje się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, trzeba jednak wybrać wtedy tynk odporny na warunki atmosferyczne czy wilgoć. Przed całym procesem profesjonalna ekipa powinna również przygotować ścianę, aby tynk dobrze się trzymał i był odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Specjalne tynki maszynowe są opłacalne tylko wtedy, kiedy do wykończenia jest duża powierzchnia. Inaczej wynajem pracowników czy samego sprzętu zdecydowanie przewyższa zyski. Nie mówiąc już o tym, że każdy z pracowników oczekuje również właściwej pensji. Poza tym tynkowanie maszynowe jest tylko dla osób, które zostały do tego przeszkolone i mają podstawową wiedzę dotyczącą budownictwa. Im większy dom, tym lepiej korzystać właśnie z tynkowania maszynowego.