Podjęcie decyzji o automatyzacji swojego domu jest bardzo ważnym krokiem. Należy przede wszystkim zorientować się na rynku jakie urządzenia można wykorzystać oraz jakie sprawdzone systemy będą najlepsze. Wśród nich często znajduje się automatyka do bram, która jest praktyczna zwłaszcza podczas niepogody.

Napęd dobrze dobrany

Napędy do bramPozwala na wcześniejsze otworzenie przęsła za pomocą pilota, bądź telefonu, co oszczędza czas oraz pozwala nam bezpiecznie wjechać na posesje. Jak jednak wśród tylu napędów wybrać ten właściwy? Producenci dostarczają na rynek coraz to nowsze technologie, których zadaniem jest ułatwić nam życie. Wprowadzają nowe modele siłowników, dostosowanych do różnych wymiarów bram oraz ich wagi, dzięki czemu mają stać się bardziej wytrzymałe. Napęd do bramy, który będzie odpowiednio dobrany, powinien być dopasowany pod wieloma względami. Poza wymiarami przęsła liczy się nie tylko waga, ale także jego zabudowanie, materiał z którego jest wykonane oraz tryb otwierania jaki będzie najlepszy w tym konkretnym przypadku. Wśród wielu ofert można natrafić na napędy do bram dwuskrzydłowych, przesuwnych, a także garażowych, które wykorzystują nieco inną technologię. W zależności od wypełnienia i terenu, w jakim mieszkamy trzeba wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne, które mają duży wpływ na użytkowanie siłowników.

Napędy do bramZbyt częste i mocne porywy wiatrów są w stanie doprowadzić do przeciążenia i wyłamania siłownika, bądź uszkodzenia części jego mechanizmu. Dlatego tak duże znaczenie ma poświęcenie większej uwagi na konkretne parametry napędu, jego wykonanie oraz zastosowanie. Najlepiej skorzystać z porad producenta bramy, który dobrze wie jaka automatyzacja sprawdzi się i pozwoli na długie użytkowanie. Istotna jest także częstotliwość wykorzystywania systemu. Dla przedsiębiorstw, które pragną kontrolowanych wjazdów pracowników dedykowane są solidniejsze egzemplarze, jednak do użytku domowego w zupełności wystarczą te podstawowe, które bezproblemowo są w stanie 50 razy wykonywać czynności. Podczas wyboru należy pamiętać, że nie do każdej bramy dedykowane są konkretne rozwiązania automatyzacji. Znacznie lepiej skorzystać z porad producenta, który pomoże dopasować typ napędu do bramy oraz siłę obciążenia siłowników.

W wielu przypadkach zastosowane są moduły GSM, które pozwalają na sterowanie bramą za pomocą telefonu, dzięki czemu nie trzeba się martwić o ilość egzemplarzy pilota, ani o to, że się go zapomni, czy zgubi. Automatyzacja bramy wjazdowej, czy garażowej jest bardzo praktycznym rozwiązanie, które na pewno przez lata będzie wprowadzało znaczny komfort.