Wszyscy znamy powiedzenie „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” – po każdym, nawet najbardziej ekscytującym wyjeździe, miło jest położyć się spać we własnym wygodnym łóżku. Dom to miejsce, które jest naprawdę ważne. To przestrzeń dla wspólnego spędzania wolnego czasu – dla wzmacniania więzi między małżonkami, dla znalezienia zrozumienia z dorastającym dzieckiem.

Kreator wnętrz tworzy świetne aranżacje

wnętrzaPrzyjazna domowa atmosfera pozwala na zebranie energii przed ciężkim dniem w pracy czy szkole. Dom to przede wszystkim osoby, które się w nim znajdują, ale przytulnie zaaranżowane wnętrze z pewnością także wpływa pozytywnie na domowe ognisko. Jeżeli nie mamy pomysłu na to, jak wydobyć z mieszkania jego wyjątkowy nastrój, możemy spróbować znaleźć projektanta, który to potrafi. Ceniony kreator wnętrz z Katowic nie kieruje się katalogami i tym, że dom powinien wyglądać jak z obrazka – istotę stanowi to, aby wnętrze było żywe, dlatego też aranżacja wnętrz, którą proponuje architekt, nie skupia się na nowoczesnych trendach tak usilnie forsowanych przez najnowsze katalogi, a na wykorzystaniu potencjału przedmiotów, które już znajdują się w domu. Ich odpowiednie zestawienie może w prosty sposób nadać duszę danemu wnętrzu.

kreator wnętrzPrzy aranżacjach warto wykorzystywać też antyki i stare meble, które można kupić za bezcen na pchlim targu – wystarczy je odnowić, można zastosować technikę decoupege’u, a już meble dzięki temu dostaną nowe tchnienie. Biorąc pod uwagę to, że każdy klient ma swój własny gust, dobry kreator wnętrza na podstawie rozmowy i obejrzenia pomieszczeń, tworzy projekty wstępne, które następnie poddawane są ocenie klienta. Na projekt wstępny składają się rysunki techniczno-wykonawcze, projekt oświetlenia, określenie specyfikacji materiałowej i – co dla klienta z pewnością najważniejsze – wizualizacja 3D. W ten sposób klient może zobaczyć, jak będzie przedstawiał się efekt końcowy danej aranżacji wnętrz. Ponadto dzięki pracom projektowym można jak najlepiej dopracować każdy detal. Wykonanie aranżacji należy już do ekipy remontowej – jednak jeżeli obawiamy się, że możliwe byłyby jakieś niedociągnięcia, warto powierzyć architektowi wnętrz także autorski nadzór budowlany.

Dzięki temu z pewnością wszystko będzie zgodne z zaakceptowanym wcześniej projektem. Aranżacja wnętrz wykonana przez dobrego projektanta jest zawsze jedyna w swoim rodzaju – architekt nie powinien powielać schematów. Jego zadaniem jest tworzenie niepowtarzalnych wnętrz, które w dobry sposób przedstawią to, co chcą przekazać klienci.