Utrzymanie karoserii samochodowej w czystości jest łatwiejsze, niż utrzymanie czystej tapicerki. Co prawda auto z zewnątrz bardziej się brudzi, jednak jego umycie nie jest trudne. Kurz, błoto, czy nawet ptasie odchody można zmyć na myjni samoobsługowej, automatycznej, czy ręcznej. Potem przez długi czas (zależnie od warunków atmosferycznych) można się cieszyć pięknym i czystym autem.

Pranie tapicerki materiałowej

 pranie tapicerek Co jednak z tapicerką? Zwykle siedzenia samochodowe się po prostu kurzą. Rzadko są odkurzane, w związku z tym z czasem szarzeją, a kolor jest mniej intensywny. Jednak każdy kto je podczas jazdy czy też podróżuje z małym dzieckiem wie, że siedzenia w aucie mogą nosić ślady napojów, kaszek, roztopionej czekolady. Takich plam nie da się łatwo usunąć. Ponadto, podczas czyszczenia tapicerki często zapomina się o podłodze i podsufitce, w związku z tym w samochodzie nadal zalega masa kurzu. Jak najlepiej wyczyścić tapicerkę w aucie tak by odzyskała swój dawny kolor i wyglądała atrakcyjnie? Najlepszym rozwiązaniem będzie ekstrakcyjne pranie tapicerek w Łodzi. Pranie na mokro przy pomocy specjalnego ssąco-tłoczącego odkurzacza jest najbardziej skuteczne. Z jednej strony woda wraz ze środkiem czyszczącym jest wtłaczana we włókna tapicerki, a z drugiej jest od razu zasysana z powrotem wraz z zanieczyszczeniami. W ten sposób woda nie zalega w tapicerce, nie ma zatem obaw że będzie przemoczona i pofałdowana po praniu.

 pranie tapicerek Pranie ekstrakcyjne pozwala odświeżyć tapicerkę, nadać jej przyjemnego zapachu, a także usunąć zarówno świeże i drobne zabrudzenia, jak i te stare, które wniknęły głęboko w fotele. W przypadku naprawdę trudnych zabrudzeń można zawsze przed praniem zastosować specjalny punktowy spray który rozmiękczy zabrudzenie, tak by dało się usunąć potem przy pomocy specjalistycznego odkurzacza. Warto zaznaczyć, że poza samym praniem całych foteli samochodowych warto poświęcić nieco czasu na czyszczenie dywaników welurowych, podłogi wyłozonej materiałem w aucie, czy też podsufitki. Tu najlepiej jest zastosować zwykły odkurzacz i pranie ręczne, choć w przypadku mocno zabrudzonych dywaników materiałowych można użyć także odkurzacza ekstrakcyjnego lub pre-sprayu na trudne plamy.

Podsumowując, w celu utrzymania tapicerki samochodowej w czystości najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na pranie ekstrakcyjne. Specjalnym odkurzaczem da się usunąć wszelkie plamy, odświeżyć kolor foteli, a także pozbyć się alergenów i roztoczy. Każdy właściciel samochodu powinien się zainteresować taką usługą.