Dobra stacja uzdatniająca wodę w domu potrafi przynieść wiele korzyści. Sprawi, że woda będzie klarowna i smaczna, można zapomnieć o kupowaniu wody mineralnej w butelkach. Nie trzeba będzie tak często czyścić armatury, a sprzęty gospodarstwa domowego będą chronione przez awariami spowodowanymi osadzaniem się kamienia. Dobrej jakości woda korzystnie wpływa na skórę, włosy, a także na ubrania podczas prania.

Dobra stacja uzdatniania

stacja uzdatniania wodyDobra stacja uzdatniająca będzie zatem inwestycją, której zakup z pewnością się zwróci. Na co jednak warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Jaka będzie rekomendowana stacja uzdatniania wody, a jakich modeli należy unikać? Na pewno stacja uzdatniania powinna działać w calym domu. Chodzi nie tylko o to, by woda pitna z kranu była smaczna i zdrowa. Chodzi też o to, by woda w łazience, kuchni także była wolna od kamienia. Stacja powinna mieć zatem rozprowadzenie do różnych podłączeń. Można też wybrać opcję stacji uzdatniania, a osobno montować filtr prysznicowy, kuchenny i tym podobne. Dobra stacja musi być zatem niezawodna i wydajna, bo codziennie przepływać przez nia będzie wiele litrów wody. Stacja nie może też być zbyt duża. Najlepsze są modele które zmieszczą się na przykład w szafce pod zlewozmywakiem w kuchni.

stacja uzdatniania wodySama stacja nie wygląda zbyt atrakcyjnie, więc nie można jej zostawić na widoku. Wielkość stacji wcale nie ma przełożenia na jej efektywność. Na to wpływ mają jedynie filtry. Na każdym z nich znajduje się oznaczenie na jak dlugo starczają np. na miesiąc lub ile litrów sześciennych wody mogą przefiltrować. Zatem mała stacja może być tak samo dobra, a nawet lepsza jak stacja o dużych rozmiarach. W tym miejscu warto powiedzieć kilka słów o samych filtrach. Ich głównym zadaniem jest oczywiście oczyszczenie wody ze szkodliwych składników, a tym samym zapobieganie tworzenia się kamienia. Jednak są filtry które mogą także ,,dodawać” do wody dobroczynnych składników. Popularne sa na przykład filtry magnezowe, które jak sama nazwa wskazuje, wzbogacają wodę jonami magnezu. Można tez kupić filtry zmieniające ph wody, dzięki czemu staje się ona alkaliczna. Woda alkaliczna pomaga w walce z zakwaszeniem organizmu, detoksy kuje i oczyszcza całe ciało.

Reasumując, warto jest zainwestować w najlepszej jakości polecaną stację uzdatniającą wodę pitną i użytkową. Dobra stacja nie zajmie wiele miejsca, będzie miała wydajne filtry i skutecznie oczyści nawet najbardziej twardą i zanieczyszczoną wodę. Trzeba ją kupić w renomowanym sklepie, by mieć sprzęt z wieloletnią gwarancją producenta.