Przewagę wanny nad kabiną prysznicową jest przede wszystkim to, że można się w niej położyć i zrelaksować. Istnieją nawet pewne formy terapii, które uwzględniają odprężające kąpiele jako ważny element utrzymania równowagi psychofizycznej. Oprócz swojej niewątpliwej zalety, jaką jest możliwość przyjęcia wygodnej pozycji, może też stanowić stylowy i elegancki element wystroju pomieszczenia.

Wanny w sklepach budowlanych

wanna wolnostojąca przyścienna Właśnie dlatego liczni producenci prześcigają się w tworzeniu coraz ciekawszych projektów wanien. Korzystając z tego, warto dobrać do łazienki taką, która podkreśli charakter wystroju wnętrza. Alternatywą dla klasycznych wanien do zabudowy są modele wolnostojące, które można ulokować zarówno na środku większego pomieszczenia, jak i np. na ścianie łazienki. Występują one w wielu wariantach materiałowych oraz kolorach, rozmiarach i kształtach. Ze względu na to, w jakim stylu urządzona jest łazienka, warto wybrać taką wannę, która idealnie wkomponuje się w wiodący nurt. Istnieją także typy wanien o uniwersalnych charakterze, które dopasują się do wszelkiego typu wnętrz. Nowoczesne wanny tworzone są np. z odpornego na przebarwienia i uszkodzenia polimetakrylanu metylu. Bywają wzmacniane również materiałem syntetycznym oraz włóknami szklanymi, który jest popularnym materiałem ze względu na swoje właściwości łatwego formowania i trwałości.

wanna wolnostojąca przyścienna Natomiast egzemplarze wykonywane z akrylu posiadają ciepłą w dotyku powierzchnię, która długo utrzymuje swoją temperaturę. Jest to więc najlepsze rozwiązanie dla łazienek, w których panuje z reguły niska temperatura – np. w kamieniach. Stylowa wanna wolnostojąca przyścienna w Warszawie jest do nabycia praktycznie w każdym sklepie budowlanym lub z artykułami sanitarnymi. Tego typu modele są najbardziej praktyczne, ponieważ oszczędzają sporo miejsca w przestrzeni łazienki, dzięki czemu można utrzymywać w niej czystość i porządek. Jednocześnie nadadzą każdemu wnętrzu eleganckiego charakteru. Przy zakupie takiej wanny należy jednak pamiętać, aby zapewnić jej odpowiednią konserwację. Żaden z chlorowanych agresywnych środków nie powinien być aplikowany na jej gładką powierzchnię. Do zachowania czystości wystarczy miękka szmatka lub gąbka z odrobiną płynu do mycia naczyń lub specjalne preparaty dedykowane wannom.

Dzięki temu pozostanie ona wolna od szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Przyścienne modele posiadają specjalnie spłaszczony bok, który ułatwia przysunięcie wanny do ściany. Istnieje wiele rozmiarów przyściennych wanien do wyboru. Dużą popularnością cieszą się także kompaktowe balie narożne, które oszczędzają jeszcze więcej miejsca. Sprawdzą się nawet w najmniejszych łazienkach.