Okna wykonane ze szkła są niezwykle delikatne i często narażone na przeróżne zagrożenia. Każde uderzenie piłką, kamieniem lub dowolnym przedmiotem może sprawić, że szyba się rozbije. Generuje to nie tylko problem dla domowników, ale także ułatwia zadanie dla włamywaczy. Aby dodatkowo zabezpieczyć okna, powstały specjalne folie bezpieczne.

Szybkie oklejanie szyb

oklejanie szybJest dostępnych kilka rodzajów produktu, przez co można go dopasować do obecnych potrzeb właściciela posiadłości. Folie bezpieczne można stosować nie tylko w domach czy mieszkaniach. Jest to również skuteczny sposób na dodatkową ochronę dla właścicieli sklepów, biur lub lokali. Wyróżnia się kilka podstawowych rodzajów folii, w tym między innymi folię antywłamaniową, przyciemniającą i przeciwsłoneczną. Pierwszy z wymienionych typów to gruba powłoka taśmy, która dodatkowo utrudnia wybycie szyby i uniemożliwia szybkie wtargnięcie do domu. Zapobiega również niektórym aktom wandalizmu, chroniąc okna przed zniszczeniem. Folie antywłamaniowe powinny zostać zamontowane w każdym sklepie, czy miejscach szczególnie narażonych na działania kryminogenne. Folie przeciwsłoneczne są natomiast wykorzystywane głównie w biurowcach. Ich zadaniem jest zmniejszenie odczuwalnej temperatury w pomieszczeniu i zapobiegnięcie przedostawania się do niego szkodliwych promieniowań ultrafioletowych. Montaż tego typu produktu to również ogromna oszczędność pieniędzy. Właściciele budynków nie muszą inwestować w klimatyzację, gdyż folia zapewnia odpowiednie schłodzenie pomieszczenia.

oklejanie szybFolie bezpieczne po zbiciu szyby utrzymują kawałki w miejscu, dzięki czemu nie zagrażają one zdrowiu osób postronnych. Dbają również o prywatność domowników, przyciemniając pomieszczenie. Każdą z folii można zamontować samodzielnie, jednak zalecane jest skorzystanie z usług fachowców. Najczęściej producent po wykonaniu folii na wymiar, zajmuje się także ich montażem. Jedną z propozycji jest profesjonalne oklejanie szyb w Warszawie, gdzie firma dysponuje odpowiednimi narzędziami i ma dużą wiedzę oraz doświadczenie. O wyborze najodpowiedniejszej folii na okna decydują przede wszystkim indywidualne potrzeby zamawiającego. Folie bezpieczne są świetną alternatywą dla rolet i żaluzji. Mogą dodatkowo uchronić osoby znajdujące się wewnątrz budynku.

Ich cena nie jest wysoka, przez co mogą być montowane zarówno w domach, jak i budynkach publicznych. Zakładanie folii na okna powinno odbywać się przy współpracy z fachowcami, a najlepiej samym producentem. Daje to pewność, że produkt zostanie zamontowany szczelnie i prawidłowo.