Całonocny sen bez zakłóceń jest bardzo ważny, abyśmy następnego dnia byli pełni energii do działania. Aby jednak zapewnić sobie taki komfort snu, należy stworzyć do niego odpowiednie warunki. Bardzo ważne są rolety w sypialni, dzięki którym żadne światło zewnętrzne nie będzie dochodzić do wnętrza pomieszczenia.

Zalety materaców piankowych

zdrowy twardy materac piankowyDuże łóżko to kolejna istotna kwestia, jednak sama rama łóżka to przecież jedynie ozdoba – największe znaczenie ma zastosowany materac. Na rynku dostępny jest szeroki wybór materacy, są to te wykonane z pianki, materace lateksowe, kokosowe, specjalne materace antyalergiczne… Na co się zdecydować? Chyba największym zainteresowaniem cieszą się materace piankowe. Łatwo się domyślić, co stanowi ich wypełnienie – jest to pianka poliuretanowa o odpowiedniej gramaturze, dzięki której możliwe jest uzyskanie optymalnego poziomu twardości. I tak na przykład zdrowy twardy materac piankowy wypełniony jest pianką T35kg/m3. Jest to materac o najwyższym poziomie twardości, oznaczanym H4. Charakteryzuje się całkowitą sztywnością, ale jest przy tym lekki i przewiewny, co jest bardzo ważne, aby materiał szybko się nie zapocił. Co ważne, pianka poliuretanowa jest materiałem neutralnym, który nie wchodzi w żadne reakcje z innymi, ponadto odznacza się właściwościami antyalergicznymi.

zdrowy twardy materac piankowyDlatego tego typu materac może być stosowany przez alergików oraz przez osoby, które mają problemy skórne – nie będzie bowiem podrażniał ich ciała. Twardy materac piankowy to też dobry wybór dla osób z problemami z kręgosłupem, gdyż zapewni im stabilne ułożenie ciała. Również ci po zabiegach chirurgicznych, którzy potrzebują szczególnego komfortu wypoczynku, powinni zdecydować się na tę opcję. Taki materac dzięki swojej twardości jest bardzo wytrzymały na obciążenia oraz charakteryzuje się dużą trwałością. Nie traci swojego pierwotnego kształtu nawet po długim okresie użytkowania. Jeżeli zależy nam więc na produkcie trwałym, który zapewni nam najwyższy komfort snu, twardy materac piankowy z pewnością będzie dobrym wyborem. Dwustronny materac o wymiarach 80×160 wykonany przez polskiego producenta plasuje się w średniej półce cenowej, zapłacimy za niego około 350 złotych.

Jednak mamy pewność, że za tę kwotę otrzymujemy produkt, który całkowicie i pod każdym względem spełni nasze oczekiwania. Warto więc w niego zainwestować, jeżeli w rezultacie otrzymujemy materac, który idealnie dostosuje się do naszego kręgosłupa i zapewni nam poranne pobudki bez uskarżania się na ból niektórych części ciała.