Obowiązkowym wyposażeniem każdego fińskiego domu jednorodzinnego jest miejsce na relaks. Warto wziąć z tego narodu przykład, być może nie bez powodu są oni uznawani za jeden ze szczęśliwszych. Na rodzimym rynku działa wiele firm, które mogą stworzyć takie rozwiązanie nie tylko w domu, ale także w mieszkaniu w bloku. 

Jak poprawnie zamontować saunę w domu?

polski producent saun Choć jeszcze kilka lat temu takie rozwiązanie było uważane za szczyt luksusu, staje się coraz popularniejsze. Polski producent saun oferuje swoim klientom różnorodne modele. W przypadku małej ilości przestrzeni poleca się sauny na podczerwień. W pomieszczeniu nie unosi się para wodna, dzięki czemu nie trzeba posiadać tak rozbudowanych systemów wentylacyjnych jak w przypadku fińskiej czy suchej wersji. Jeśli chce się mieć takie miejsce w swoim domu czy mieszkaniu, należy uwzględnić to jeszcze na etapie tworzenia projektu. Wynika to z tego, że tuż obok pomieszczenia musi się znajdować węzeł wodny. Po seansie należy schłodzić ciało zimną kąpielą pod prysznicem. Najlepiej, żeby znajdował się jak najbliżej pokoju. Ważnym elementem, o którym trzeba pomyśleć, jest także to, by w środku znajdowało się dopasowane oświetlenie. Trudno mówić o wypoczynku, jeśli zbyt rażące światło razi nas w oczy. Lampki umieszczone w środku muszą dawać efekt przytłumienia i stwarzać atmosferę odprężenia.

polski producent saunWarto porozmawiać z dostawcą rozwiązania, na temat rodzaju drewna, z jakiego ma być wykonane pomieszczenie. Jeśli chce się postawić na wykonanie całości z jednego gatunku, sprawa jest prosta i najczęściej stosuje się świerk skandynawski. Jeżeli natomiast chce się oryginalnego rozwiązania np. z przeszklonymi ścianami czy wąską kabiną, nie każdy gatunek drewna będzie do takich aranżacji pasował. Warto to przemyśleć, ponieważ możliwości, jeśli chodzi o wystrój, jest naprawdę dużo. Modne w ostatnim czasie są fantazyjne powyginane ławki. Zamiast prostej, zyskuje się urządzenie, na którym można wygiąć się w bardziej komfortowej pozycji. Będzie to nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale także atrakcyjne, jeśli chodzi o wygląd całego pomieszczenia. Aby posiadać w swoim domu miejsce do relaksu, nie trzeba mieć dużo wolnej przestrzeni. Wystarczy dobry system wentylacyjny i kilka wolnych metrów przestrzeni.

To wystarczy, aby móc się regularnie oddawać przyjemności korzystania ze wielu korzyści, jakie niesie za sobą pobyt w saunie. Po kilkunastominutowych seansach można się poczuć jak ktoś nowo narodzony. Dzięki wysokiej temperaturze rozgrzewa się całe ciało i rozluźnia się wszystkie grupy mięśniowe.