Drzwi wejściowe to bardzo ważny element każdego budynku. Nie tylko powinny być solidne i chronić obiekt przed włamaniem, ale także stanowić jego wizytówkę. W związku z tym wiele osób bardzo długo szuka idealnych drzwi frontowych. W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych dostępnych jest wiele ciekawych propozycji, jednak przed rozpoczęciem poszukiwań warto dowiedzieć się, na jakie cechy wyrobów powinniśmy szczególnie zwracać uwagę.

Drzwi a współczynnik przenikania ciepła

drzwi wejścioweW ten sposób znajdziemy nie tylko piękny, ale także solidny wyrób, który niezawodnie posłuży przez wiele lat. Zakup porządnych drzwi zewnętrznych do domu wiąże się z dość sporym wydatkiem. W związku z tym warto zwrócić uwagę na to, aby wybrany model był naprawdę solidny i bezpieczny. Pierwszym czynnikiem, na który zwracamy uwagę, zawsze jest estetyka. Nie powinniśmy tego robić, ponieważ nie wygląd jest tutaj najważniejszy, jednak tak działa ludzka psychika. Jeśli chodzi o wartość dekoracyjną drzwi zewnętrznych, można dopasować je do koloru elewacji, barwy dachu lub ram okiennych. Warto jednak pamiętać, że producenci zwykle oferują jeden model w kilku wariantach kolorystycznych, dlatego najistotniejsze dla nas powinny być parametry techniczne wyrobów. Solidne drzwi wejściowe w Katowicach czy innych miejscach, powinny wyróżniać się dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

drzwi wejścioweW przypadku tego parametru należy zwrócić uwagę, aby był jak najniższy, ponieważ im mniejsza jego wartość, tym mniej ciepła ucieka przez materiał. Kolejnym czynnikiem wartym uwagi klienta jest sposób zabezpieczeń. Modele z jednym zamkiem już dawno wyszły z mody – dzisiaj częściej wykorzystuje się te, w których zamki mają zaawansowaną budowę. Dzięki temu o wiele trudniej jest wyłamać skrzydło drzwiowe czy włamać się do budynku. Kolejnym parametrem technicznym, który ma ogromny wpływ na wygodę korzystania z drzwi, jest izolacyjność dźwiękowa poszczególnych modeli. Kiedy współczynnik osiągnie wartość około 35 dB, można uznać, że zamontowane w wejściu skrzydło odpowiednio wytłumi dochodzące z zewnątrz dźwięki, a mieszkańcy będą mogli cieszyć się ciszą i spokojem w ciągu całej doby. Bardzo często w drzwiach wejściowych stosowane są szklane wstawki.

Wielu klientów rezygnuje z nich w obawie o to, że stanowią najbardziej narażone na uszkodzenie miejsce. Nie jest to jednak prawda – szkło wykorzystywane podczas produkcji drzwi zewnętrznych jest antywłamaniowe, przez co bardzo trudno jest je rozbić. W związku z tym bez obaw można wybierać drzwi, których konstrukcja została wzbogacona o estetyczne szkło.