Bardzo wiele firm, które zajmują się wytwarzaniem elementów stalowych, rozbudowują swoją firmę o lakiernie. Jest to bardzo opłacalna inwestycja, ponieważ zlecanie dużej ilości takich usług jest bardzo kosztowne. Zarówno profesjonalne malarnie jak i te przyzakładowe, najczęściej są wyposażone w specjalistyczny sprzęt do malowania proszkowego.

Lakierowanie przez dobrą firmę

lakierowanie proszkoweTa metoda jest bowiem bardzo profesjonalna i świetnie nadaje się nie tylko do malowania wyrobów, ale również do zabezpieczania antykorozyjnego wyrobów ze stali. Bydgoskie firmy stawiają na sprzęt bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu są w stanie wykonywać bardzo profesjonalne usługi. Cały proces technologiczny nie wydaje się dość skomplikowany, ponieważ w dobie technologii odbywa się on automatycznie. Dużej uwagi ze strony pracowników wymaga jedynie odpowiednie przygotowanie elementów. Przedsiębiorstwa, które oferują lakierowanie proszkowe w Bydgoszczy, przyjmują zlecenia dotyczące zarówno zupełnie nowych wyrobów, jak i takich, które wymagają renowacji i odnowienia. Dopiero co wyprodukowane detale powinny zostać jedynie odtłuszczone. W przypadku remontu, należy poddać metal znacznie bardziej skomplikowanym procesom. Piaskowanie i szlifowanie są na porządku dziennym, ponieważ skutecznie oczyszczają podzespoły z resztek starej farby oraz korozji.

lakierowanie proszkowePo dokładnym przygotowaniu segmentów, są one poddawane kolejnym etapom malowania. Najpierw trafiają co bardzo szczelnych komór lakierniczych, które częściej są wyposażone w układ separacji i recyrkulacji farby oraz wewnętrzny system czyszczenia wnętrza pomp. Dzięki temu są one niezwykle wydajne i bardzo rzadko ulegają jakimkolwiek usterkom. Pistolety natryskowe są odpowiedzialne za przenoszenie kolorowych farb, których cząstki są naładowane elektrostatycznie. Wykorzystując zasadę działania magnesu, operatorzy uziemiają element przez rozpoczęciem lakierowania, dzięki czemu naładowane kinetycznie cząstki zaczynają go równomiernie otulać. W następnym etapie cały wyrób trafia do specjalistycznych pieców polimeryzacyjnych, w których następuje utwardzanie powłoki. Podgrzewanie elementu sprawia, że cząsteczki sypkiego materiału zaczynają wchodzić w reakcję chemiczną i przeobrażają się w bardzo gęstą ciecz.

Dzięki temu po wystudzeniu, powłoka bardzo dobrze przylega do materiału oraz doskonale się prezentuje. W Bydgoszczy możemy zamówić usługę malowania proszkowego bardzo dużych elementów, ponieważ firmy szczycą się posiadaniem znacznej wielkości pieców do utwardzania powłok. Największy z nich ma ponad 8 metrów długości.