Skuteczna izolacja potrzebna jest nie tylko w przestrzeniach domowych, ale także w przemysłowych. Szczególnie tam, gdzie różnica temperatur jest duża, potrzebne jest odpowiednie uszczelnienie. W jaki sposób je wykonać? Na pewno do uszczelniania powierzchni wewnętrznych najlepiej sprawdzi się natrysk pianki poliuretanowej, a to z tego względu, że jest ona bardzo plastyczna. Poza tym wykazuje doskonałe właściwości izolacyjne.

Natrysk pianki poliuretanowej to dobra opcja

natrysk pianki poliuretanowejNie ma możliwości, aby uszczelnić takie przestrzenie na przykład wełną mineralną, więc natrysk pianki wydaje się najlepszą możliwością. Chodzi szczególnie o przestrzenie naokoło drzwi. Tamtędy może przedostawać się powietrze, które izolacja pianką skutecznie uszczelni. Dzięki temu chłodnia rzeczywiście będzie utrzymywała stałą temperaturę, a z kolei pomieszczenia znajdujące się obok niej będą ciepłe i nienarażone na działanie wilgoci. Oczywiście, izolacja pianką, by była w tym przypadku skuteczna, musi być przeprowadzona przez profesjonalistów. Bardzo ważne jest, aby dobrze wykonać natrysk, dzięki czemu izolacja dobrze spełni swoje zadanie. Pianka poliuretanowa często jest nakładana jako natrysk pianki poliuretanowej, ale to właśnie nie jest jedyne jej zastosowanie. Ocieplenie poddasza pianką świetnie się sprawdzi, lecz trzeba do tego celu użyć jej więcej niż w przypadku jedynie uszczelnienia drzwi chłodniczych. Oczywiście, jeśli chodzi już o wnętrze chłodni, które także musi być odpowiednio zaizolowane, także można użyć do tego pianki. To pokazuje, że izolacja poddasza pianką poliuretanową nie jest jedyną możliwością jej wykorzystania. Pianka sprawdzi się także do innych pomieszczeń niż poddasze. Szczególnie zaś do tych z nich, które wymagają dokładnego zabezpieczenia przed wahaniami temperatur. Chłodnia jak najbardziej może być pomieszczeniem, w którym wykona się natrysk pianki. Jest wiele firm, które zajmują się świadczeniem takich usług zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Zazwyczaj jednak w środku stosuje się innego rodzaju piankę niż na zewnątrz. Fachowiec najlepiej będzie wiedział, jaką stosować do uszczelnienia chłodni, a jaką do ocieplenia dachu. Na pewno jednak ta pierwsza powinna być raczej otwartokomórkowa, podczas gdy na zewnątrz lepiej sprawdza się pianka zamkniętokomórkowa.

Podsumowując, natrysk pianki poliuretanowej na pewno sprawdzi się w chłodni i do zabezpieczenia wejścia do niej, przez które szczególnie może dochodzić do przepływu powietrza. Trzeba jednak wynająć do tego celu kompetentną osobę, a wówczas chłodnia na pewno będzie w pełni spełniała swoje funkcje.

Źródło:

http://www.purtech.pl/oferta/doskonala-izolacja-quadfoam-500/izolacja-dachu/izolacja-na-blache