Stawianie nowych obiektów budowlanych wymaga prac na wysokościach. Na tym etapie niezbędne jest zastosowanie profesjonalnego sprzętu, który zdecydowanie ułatwi nam wykonanie tego typu zadań. Wśród takich przydatnych sprzętów wymienić można między innymi rusztowania.

Lekkie rusztowania z aluminium

aluminiowe rusztowania składaneSą to po prostu podesty umieszczone w ramach i wznoszone na określoną wysokość – łączenie poszczególnych pięter rusztowania jest bardzo proste, ponieważ ramy wykonywane są z metalowych rur pustych w środku i po prostu jedną rurę wkłada się w drugą. Systemy jednak są specjalnie skonstruowane i tylko brzmi to tak prosto, jednak zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Z pewnością celem wielu firm budowlanych jest szybkie rozłożenie takiego rusztowania na placu budowy, aby niepotrzebnie nie marnować czasu. To dlatego szukają one konstrukcji, które nie będą wymagające pod względem stawiania – zatem nie będą też zbyt ciężkie, bo to z pewnością spowolniłoby prace. Do takich lekkich konstrukcji należą przede wszystkim aluminiowe rusztowania składane i jest to sprawa oczywista, w końcu aluminium należy do jednego z najlżejszych metali. Równocześnie jednak jest to metal, który charakteryzuje się też bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi, dlatego do produkcji rusztowań nadaje się znakomicie.

aluminiowe rusztowania składaneProducenci dostrzegli to już dawno i rynek zalały rusztowania aluminiowe o różnej wysokości, jak też o różnej wielkości podestów – w ofertach znajdziemy bowiem zarówno aluminiowe rusztowania wąskie, jak i szerokie. Na tym asortyment się nie kończy, ponieważ oprócz rusztowań stacjonarnych możemy zdecydować się także na rusztowania jezdne – po postawieniu takiej konstrukcji, w dowolnym momencie możemy przestawić ją w inne miejsce na placu budowy, bez konieczności demontażu na części. Jest to więc rozwiązanie niezwykle wartościowe, ponieważ także wpływa na zaoszczędzenie cennego czasu. Oczywiście nie tylko czas jest ważny, ale także bezpieczeństwo użytkowników. Jednakże również pod tym względem producenci spełniają wszystkie oczekiwania firm budowlanych, ponieważ oferowane aluminiowe rusztowania są naprawdę solidne, a podesty zabezpieczane przed poślizgnięciem się osób stojących na nich.

Wzmocniona konstrukcja podestów oraz perforowanie zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu rusztowania aluminiowe bez obaw mogą być stosowane na każdym placu budowy, zarówno przez doświadczonych budowlańców, jak i tych, którzy dopiero wdrażają się w tego typu prace. Z pewnością wysokiej jakości rusztowania sprawdzą się znakomicie pod każdym względem.