Oświetlenie typu LED stało się niesamowicie popularne w ostatnich czasach, nie ma się temu też co dziwić. Znacząco deklasuje ono inne typy oświetlenia, które cechują się znacznie mniejszą wydajnością w użytkowaniu, co przekłada się na większe koszta i mniejszą przyjemność z użytkowania. Oświetlenia tradycyjne napędzane za pomocą rozgrzanego kawałka metalu, tak zwane żarówki żarowe są znacznie mniej wydajne.

Modne taśmy  LED

led Najczęściej używanym metalem w tego typu oświetleniu jest wolfram, który względnie łatwo się utlenia w momencie, gdy osiąga on wysokie temperatury. Dlatego tego jego żywotność jest bardzo niska, całe działanie takiej żarówki polega na rozgrzewaniu żarnika do wysokiej temperatury, co skutkuje w tworzeniu się tlenku wolframu, stopniowo zmniejszając objętość żarnika. Dlatego też takie żarówki kończą swój żywot bardzo szybko, a w jego czasie pobierają duże ilości energii by odpowiednio rozgrzać i utrzymać temperaturę takiego metalowego elementu. Z kolei w diodach LED nie występuje zjawisko rozgrzewania żadnego elementu, ciepło jest tylko efektem ubocznym elektronów zmieniających swój stan energetyczny. Dlatego też ledy pobierają znacznie mniej energii elektrycznej, zachowując przy tym znacznie większą trwałość. Ostatnim z bardzo popularnych trendów w modzie oświetleniowej są chociażby taśmy LED, które pozwalają na bardzo dowolną personalizację pod potrzeby praktycznie każdego pomieszczenia, bez większych ograniczeń.

led Taka taśma jest bardzo elastyczna i można ją montować ze sporą dozą dowolności, dlatego też może się okazać dobrym rozwiązaniem w wielu niepozornych miejscach. Tego typu lampy mogą służyć zarówno jako oświetlenie głównie, jak i ozdobne, zależnie od ich mocy i wizji artystycznej osoby je montującej. Jednak kupowanie tanich diod tego typu o niskiej jakości może nie być najlepszym rozwiązaniem, gdyż mogą one posiadać małą moc i trwałość, co w rezultacie poskutkuje powiększeniem kosztów, a nie ich zmniejszeniem. Dodatkowo mogą być bardziej podatne uszkodzenia ze względu na mniejszą chociażby szczelność, co znacząco wpływa na ich odporność na kurz, czy ewentualną wodę. Dlatego też warto zainwestować w taśmy LED od dobrego producenta, aby oszczędzić sobie w przyszłości ewentualnych problemów, które mogłyby narazić nas na dodatkowe koszta i zdecydowanie popsuć nam humor.

Technologia ledów poszła bardzo do przodu w ostatnich czasach, dlatego też posiadamy ich ogromny wybór, oraz liczne zabezpieczenia, które gwarantują znaczne wydłużenie żywotności takiej taśmy. Sprzedawane są chociażby takie wodoodporne, na które warto się zdecydować w niektórych warunkach.