Budowa ogrodu zimowego staje się popularna wśród właścicieli domów jednorodzinnych. W „klasycznym” ogrodzie nie przebywamy zimą, ponieważ pogoda na to nie pozwala. Jednakże czasami chcemy wypocząć w innym miejscu niż salon stanowiący centrum naszego domu. W takich wypadkach właśnie idealnie sprawdza się ogród zimowy.

Poliwęglan jest wytrzymały

poliwęglan komorowyZazwyczaj jest to dobudówka do domu, która posiada tylko jedną ścianę – tę od strony budynku. Natomiast pozostałe ściany są szklane – dzięki temu do środka dopływa mnóstwo promieni słonecznych, ponadto dzięki temu mamy dobry ogląd otoczenia, możemy podziwiać połacie „zwykłego” ogrodu, pokryte grubą warstwą mieniącego się w słońcu śniegu. Z pewnością może to nas uspokajać. Nic więc dziwnego, że ogrody zimowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jednakże – czy zastosowanie szklanych okien jest tu koniecznością? Być może jest inny materiał, który równie dobrze – albo jeszcze lepiej – spełni swoją rolę? Okazuje się, że tak – i jest to solidny poliwęglan komorowy 16mm, który charakteryzuje się podobną przepuszczalnością promieni słonecznych co szkło, ponieważ jest tak samo przezroczysty. Zaś do tego należy dodać o wiele lepszą wytrzymałość. Jest to ważne, jeśli mamy dzieci. Mogą one na przykład latem grać w piłkę w ogrodzie – która przypadkowo, z ogromną siłą, uderzy okno. Szklana szyba mogłaby pod wpływem uderzenia wypaść i rozbić się o ziemię na milion kawałków.

poliwęglan komorowyZ płytą poliwęglanową nie stanie się zupełnie nic. Jeżeli nawet płyta ta nie została w sposób poprawny zamontowana i cudem wypadnie z konstrukcji obiektu, nie rozbije się o ziemię. Nie stanie się zupełnie nic. Poliwęglanowa tafla pozostanie w całości. To właśnie jest ta wytrzymałość, która robi wrażenie na naprawdę wielu. Kolejny ważny parametr, którym charakteryzuje się poliwęglan 16 mm, to jego odporność na promieniowanie UV. Jeżeli w ogrodzie zimowym blisko okien ustawimy meble, w niedługim czasie moglibyśmy ujrzeć, że ich kolor nie jest tak intensywny jak wcześniej. Blaknięcie pod wpływem światła słonecznego jest czymś naturalnym, jednakże możemy temu zapobiegać, właśnie poprzez stosowanie materiałów zatrzymujących promieniowanie UV. To dlatego poliwęglan komorowy sprawdza się w wykonywaniu konstrukcji ogrodów zimowych.

Grubość 16 mm jest optymalna, to parametr uniwersalny, dlatego stosowany jest w wielu różnych wyrobach, i tutaj dobrze jest się na to rozwiązanie zdecydować. Oczywiście możliwości mamy więcej – z pewnością w ofertach producentów każdy znajdzie poliwęglan komorowy, który spełni oczekiwania pod każdym względem.