Branża meblarska jest jedną z najbardziej dochodowych branży. Zapotrzebowanie na meble bowiem nigdy nie słabnie – ciągle znajdują się chętni, aby je kupić. Nie jest to bowiem jednorazowy zakup każdego z nas, ponieważ co jakiś czas decydujemy się na przeprowadzenie remontu i, co za tym idzie, zakup nowych mebli. To dlatego branża meblarska jest tak dochodowa.

Liderzy w produkcji mebli

producent mebli w małopolskimWedług badań, w 2015 roku na całym świecie wyprodukowane meble, których łączna wartość wynosiła 373 miliardy euro. Na światowym rynku głównym producentem mebli są Chiny, mają one bowiem 40% udziału w światowej produkcji, wiodą również w eksporcie – tutaj ich udział wynosi 38%. Za nimi jako drugi największy producent mebli plasują się Stany Zjednoczone. Również Polska jest w czołówce eksportu mebli, w dodatku w ciągu ostatnich lat zauważono, że branża lokalna rozwija się naprawdę dynamicznie, a polskie meble są rozchwytywane na rynku światowym – nasi producenci znajdują się na 4 miejscu jeśli chodzi o wartość wyprodukowanych mebli, podobnie jeśli chodzi o ich eksport. Polscy producenci starają się, żeby ich meble odznaczały się zawsze najwyższą jakością. Nie wypuszczają produktów, które nie spełniają najwyższych norm wykonania, dlatego wszystkie meble charakteryzują się najwyższą dbałością o detale.

producent mebli w małopolskimKażdy producent mebli w małopolskim potwierdzi, że przykłada najwyższą wagę do procesów produkcyjnych w swojej firmie. Rozwój technologiczny sprawia, że do produkcji można wprowadzać coraz to nowsze metody, które pozytywnie wpływają na uzyskiwaną jakość wyrobów. Nowoczesne maszyny i urządzenia pozwalają na uzyskanie tego samego wyrobu o wiele szybciej niż stosując sprzęty starszej generacji. Unowocześnianie zakładów meblarskich ma więc duży wpływ na zwiększenie ich wydajności, przy zachowaniu najwyższej jakości. Wie o tym każdy producent mebli, dlatego żadne zakłady nie stoją w miejscu, a są na bieżąco rozwijane, dzięki czemu na rynku mamy dostęp do najlepszych produktów. W dodatku oprócz standardowej oferty, już niemal każdy producent oferuje wykonywanie mebli na indywidualne zamówienie klienta.

Bardzo często bowiem ludzie mają do czynienia z pomieszczeniami o nietypowych wymiarach, najczęściej z kuchniami, które mogą być długie i wąskie lub też są otwarte na salon, co sprawia, że musimy poszukiwać mebli kuchennych, które będą tworzyły spójną aranżację z tymi salonowymi. W obu przypadkach najlepszym wyborem okazuje się złożenie indywidualnego zamówienia u producenta, który specjalnie dla nas wykona takie meble na konkretny wymiar.