Według profesjonalistów, wykonanie izolacji fundamentów to 3% inwestycji w budowę obiektu. Niby to niewiele, ale warto sprawić, aby to 3% nie zmieniło się w więcej – jeżeli izolacja nie zostanie wykonana w sposób prawidłowy, wówczas będą czekać nas naprawy, które wygenerują jeszcze większe koszty.

Izolacje fundamentów przez fachowców

izolacje fundamentówDlatego od samego początku zadbajmy o profesjonalne izolacje fundamentów przeprowadzane przez doświadczonych fachowców, którzy nie popełnią żadnych błędów. W izolacji ważne jest to, aby stosować jedynie materiały najwyższej jakości. Powinny być one także doskonale dopasowane do danych warunków gruntowo-wodnych, dlatego ich zakup musi być poprzedzony profesjonalnymi badaniami hydrotechnicznymi. Pamiętajmy też o tym, że warto korzystać z nowoczesnych technologii. Niektóre materiały są już przestarzałe i nie spełniają tak dobrze swojej roli jak nowsze produkty. Inwestycja w nie z pewnością będzie dla nas korzystna. Kupowanie materiałów gorszej jakości jest jedynie pozorną oszczędnością, ponieważ równocześnie sprawia to, że musimy być przygotowani na możliwość poniesienia dodatkowych kosztów, jeżeli będzie konieczna naprawa izolacji.

izolacje fundamentówDlatego lepiej dmuchać na zimne i od razu zakupić materiały budowlane, które spełnią wszystkie oczekiwania. Wybranie doświadczonej ekipy budowlanej do przeprowadzenia tych prac jest równie ważne, ponieważ tylko ona wykona stabilną konstrukcję fundamentów, dbając o to, aby połączenie między izolacją pionową a poziomą było całkowicie dokładne. Obie izolacje są równie ważne i należy dołożyć wszelkich starań, aby wykonać je jak najlepiej. Zadaniem izolacji pionowej fundamentów jest bowiem ochrona przed przenikaniem wilgoci i wody przez ściany, co nazywane jest podciąganiem kapilarnym i mogłoby prowadzić do zawilgocenia pomieszczeń znajdujących się ponad piwnicą. Z kolei izolacja pozioma chroni poziome powierzchnie ścian i fundamentów, jak też posadzki na piwnicy oraz parterze. Jeżeli nie chcemy w niedługim czasie zobaczyć w domu pleśni i grzybów, a także nie chcemy, aby od podłogi „ciągnęło” zimno, zadbajmy o to, aby hydroizolacja została wykonana prawidłowo i dokładnie.

Z pewnością nie powinniśmy przeprowadzać tego etapu robót samodzielnie (nawet jeżeli budujemy jedynie mały domek na działce), ponieważ nie mamy w tym temacie odpowiedniego doświadczenia. Powierzenie prac profesjonalistom, zapewni nam spokój – będziemy wiedzieć, że hydroizolacja jest idealnie szczelna i będzie doskonale spełniać swoją rolę bez żadnych problemów przez kolejne upływające lata.