Hale stalowe w większości wypadków wykonuje się w technologii szkieletowej, a co za tym idzie sposób ich montażu w ogólnym założeniu jest do siebie podobny.

Etapy prac podczas stawiania hal stalowych

hala stalowaZważywszy na to jak ten rodzaj konstrukcji w ostatnim czasie zyskał na popularności warto zorientować się w tym jak przebiega taki montaż, z czym w przypadku takich konstrukcji trzeba się liczyć i ile czasu będzie potrzebne do wykonania gotowego do użytku obiektu. Jak już wspomnieliśmy na wstępie hale produkcyjne w większości przypadków budowane są w technologii szkieletowej, co zresztą w dużej mierze przekłada się na popularność tego rozwiązania. Otóż technologia ta ma tę zaletę, że pozwala ona na obniżenie kosztów budowy oraz wzniesienie konstrukcji w krótkim czasie, bez utraty dobrych parametrów całego obiektu. Przy zastosowaniu tej technologii możliwe jest wykonanie konstrukcji, gotowej do użytkowania w przeciągu około miesiąca, przy czym sam montaż hal stalowych zwykle trwa od kilku do kilkunasty dni, w zależności od tego jak bardzo skomplikowany jest projekt hali stalowej, jak duża jest jej wielkość oraz jakie rozwiązania zostały wprowadzone do projektu.

hala stalowaW przypadku hal stalowych budowanych w konstrukcji szkieletowej zawsze wyróżniamy takie same etapy prac, wśród których można wskazać na takie jak: opracowanie ogólnego projektu budowy hali, na postawie którego będą wykonywane wszystkie dalsze prace, uszczegółowienie ów projektu, przygotowanie terenu pod budowę, wykonanie fundamentów (jedyne prace mokre wykonywane w trakcie budowy hali stalowej), wykonanie szkieletu całej konstrukcji i na koniec wykonanie poszycia. Warto zaznaczyć, że wykonanie poszycia hali, jest tym etapem prac, który zwykle zajmuje najwięcej czasu. W momencie, kiedy konstrukcja zostaje zamknięta przeprowadza są prace w jej wnętrzu, związane z wylewaniem podłóg, montażem schodów, instalacji itd. Warto zaznaczyć, że choć hale stalowe to z założenia trwałe obiekt o dobrych parametrach, to jednak sama konstrukcja jest bardzo podatna na korozję, a co za tym idzie bardzo ważne jest to by została ona wykonana przez doświadczone firmy, które zarówno zadbają o właściwe zabezpieczenie elementów konstrukcyjnych, jak i właściwy montaż. W związku czym decydując się na budowę konstrukcji szkieletowych w postaci hal stalowych niezwykle ważne jest to by znaleźć odpowiednią firmę, które ma spore doświadczenie i świadczy usługi na wysokim poziomie.

W innym wypadku może się okazać, że hala po bardzo krótkim czasie będzie wymagać gruntownych napraw, które będą mogły przewyższyć sam koszt budowy.