Kompresory to mało znane urządzenia. Kojarzą się przede wszystkim z czymś, co ma zastosowanie w przemyśle czy branżach specjalistycznych. Zdecydowanie kompresory mogą być wykorzystywane np. w motoryzacji, ale można je także mieć w domu – tam również się przydadzą. Do wyboru w sprzedaży mamy różne modele tych urządzeń.

Zastosowanie kompresorów

małe kompresory 50lSą kompresory olejowe i bezolejowe, śrubowe, montowane na stałe i przenośne, mające specyficzne właściwości np. bardzo cichą pracę. Dostaniemy także sprzęt dopasowany wielkością i mocą do naszych potrzeb, np. małe kompresory 50l będą idealne do domu, natomiast do lakierni będzie potrzebny mocniejszy sprzęt. Warto zatem zastanowić się nad tym, do jakich prac kompresor może okazać się niezbędny czy też gdzie znacząco ułatwi nam pracę. W warunkach domowych można go użyć jako pompki. Napompujemy dmuchane elementy, takie jak materace, piłki plażowe, koła i rękawki do pływania. To przyspieszy proces pompowania, a my się także mniej zmęczymy. Kompresorem można także wyczyścić różne rzeczy. Powietrze pod ciśnieniem sprawi, że bez użycia wody można dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Oznacza to, że bez wysiłku doczyścimy meble ogrodowe, kosiarkę, wiatę garażową, czy jakieś urządzenie. Brak wody oznacza, że nie martwimy się o spięcie elektryczne. Czyszczenie będzie także tańsze i szybsze, nie zużywa się żadnych płynów, nie trzeba całości suszyć.

małe kompresory 50lKompresory wykorzystywane są do malowania natryskowego. To zastosowanie zarówno do domu, jak i dla profesjonalistów. Farba pod ciśnieniem będzie równomiernie rozpylana, nie będzie tworzyć smug i zacieków. Brudzi się mniej rzeczy, a sprzątanie po malowaniu zajmuje mniej czasu. Malowanie natryskowe pozwala także dokładnie pokryć powierzchnie chropowate czy konstrukcje pełne zagłębień, gdzie wałkiem czy pędzlem nie dałoby się dojść. Aerografem wykonuje się nawet zdobienia, więc metoda odznacz się także wysoką dokładnością. Kompresory nadają się także do zastosowania profesjonalnego. Skorzystają z niego fachowcy z branży motoryzacyjnej. Kompresory nadają się do piaskowania, lakierowania, jak i do pompowania kół. Tutaj najczęściej spotykane są kompresory olejowe o dużej mocy. Pomagają przy czyszczeniu aut, jak i przy renowacji.

Znane są także bardziej specjalistyczne kompresory np. dla dentystów. Te odznaczają się bardzo cichą pracą, która nie zakłóca wykonywania usług. Mają także regulowane ciśnienie i mają niewielkie rozmiary, przez co pasują do całego zestawu stomatologicznego. Dobrze dobrany kompresor sprawdzi się w wielu przypadkach.