Odpowiedni podział i zabezpieczenie przestrzeni roboczej na dużych powierzchniach różnego rodzaju zakładów produkcyjnych, przetwórni, czy hut jest niezwykle ważne dla ogólnego bezpieczeństwa takiego miejsca i uzyskania dobrych warunków wewnątrz. Tego typu, duże obiekty przemysłowe często posiadają wiele sektorów w których pracują pracownicy wykonujące zupełnie inne dziedziny, często mogą oni nie mieć tych samych kompetencji, czy szkoleń, dlatego też ich przebywanie w tym samym miejscu jest względnie niebezpieczne i nie powinno się zdarzać.

Charakterystyka bramy rolowanej

bramy rolowaneDlatego też oprócz samego zabezpieczenia wejścia do takiego budynku, niezwykle ważne jest także odpowiednie podzielenie jego sektorów. Do tego celu używa się różnego rodzaju bram przemysłowych wykonanych w bardzo różne sposoby, jednak zdecydowanie najpopularniejszym wśród rozwiązań wewnętrznych są bramy rolowane, które zajmują bardzo mało miejsca i zapewniają wysoką funkcjonalność. Zwykle wykonane są z różnego rodzaju tworzywa sztucznego i zwijane są na rolkę znajdującą się nad progiem otworu w ścianie. Jest to opcja, która zdecydowanie zajmuje najmniej miejsca, jest bardzo wygodna i niezwykle szybka w obsłudze. Do użytkowania takiej bramy zwykle wystarczy mały silnik, który jest w stanie szybko ją otwierać i zamykać. Tego typu bramy są często dodatkowo wzmacniane poziomymi, stalowymi belkami, które zdecydowanie wpływają na ich wytrzymałość i integralność całej struktury.

bramy rolowaneDzięki nim, w razie wjechania w taką bramę, jej podarcie jest praktycznie niemożliwe. Można je także zastąpić stelażem wykonanym z włókna szklanego, które w razie uszkodzenia odkształca się, ale nie pęka i nie odgina się trwale. Po odpowiedniej ilości czasu, wraca ono samodzielnie do swojej pierwotnej formy, co jest idealną opcją w takiej bramie. Często także posiadają one opcje ochrony antyuderzeniowej, gdzie w jego momencie taka brama wypada z prowadnicy, dlatego też nie jest ona w żadnym stopniu uszkodzona po takim spotkaniu. Bramy tego typu występują praktycznie w dowolnych kolorach i są niezwykle praktyczne. Można w nich także zainstalować elementy przezroczyste, które będą pozwalać nam na obserwowanie co dzieje się za nimi.

Odpowiednio zamontowane idealnie także izolują ciepło, oraz blokują przeciągi w dużych halach. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać temperaturę w poszczególnych sektorach takiego miejsca. Jest to rozwiązanie niezwykle popularne wśród dzisiejszych przedsiębiorców i chętnie się z niego korzysta. Bramy te są proste w montażu, tanie, wytrzymałe, niezwykle wydajne i mało awaryjne.