Wśród metod obróbki plastycznej wymienia się między innymi tłoczenie, które może przebiegać na dwa sposoby – na gorąco oraz na zimno. Obróbka za pomocą tłoczenia ma prowadzić do uzyskania konkretnego kształtu metalu lub blachy, i w tym celu przeprowadza się cięcie materiału lub też kształtowanie za pomocą wyginania, zawijania czy skręcania.

Wykrojniki do obróbki skrawaniem

wykrojniki Zadania te wykonywane są na specjalnej maszynie, nazywanej prasą. Prasa, aby przeprowadzić operację, wymaga zastosowania odpowiednich tłoczników, wśród których wymienia się zaginaki, wytłaczaki, ciągowniki czy wykrojniki. Każde takie urządzenie składa się z podstawy z matrycą oraz z głowicy, na której znajduje się stempel, który umożliwia wykonanie konkretnych prac. W przypadku metody zwanej wykrawaniem, konieczne będą wykrojniki warszawa, które dostępne są w sprzedaży u wielu sprawdzonych producentów. Wykrojnik ten montuje się w odpowiedni sposób do prasy i już można przeprowadzać cięcie. Warto mieć na uwadze to, że wybór wykrojników jest niezwykle szeroki i przy tym musimy uwzględniać typ prasy, jaką posiadamy. Inne bowiem wykrojniki stosuje się w prasach mimośrodowych, inne zaś w hydraulicznych. Na szczęście producenci bardzo często oferują wykonywanie takich wykrojników na indywidualne zamówienie.

wykrojniki Projektują oni tłoczniki od podstaw, dzięki czemu możemy mieć pewność, że dany wyrób będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Jeżeli natrafimy na naprawdę dobrą firmę, z pewnością przygotuje ona dla nas też oparte na indywidualnym projekcie wykrojniki do rur oraz profili. Na pewno jednak ważny jest dla nas też czas dostarczenia takich tłoczników przez producenta. Na szczęście obecnie firmy dysponują takimi nowoczesnymi technologiami, które umożliwiają naprawdę szybkie wykonywanie wykrojników z nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Pracownie konstrukcyjne starają się zachęcić klienta do skorzystania ze swojej oferty na wiele różnych sposobów, dlatego właśnie zarówno czas wykonania projektu, jak i cena stanowi bardzo często kartę przetargową. My jako klienci możemy liczyć na najwyższą jakość, jeśli oczywiście trafimy na tego najbardziej rzetelnego producenta, zaangażowanego w swoją pracę.

Oprócz wykrojników możemy często od razu zamówić także inne elementy, wśród których wymienia się dziurkowniki, okrojniki, stemple, noże czy matryce. Zamawiając wszystkie niezbędne przedmioty od jednego producenta, z pewnością przyspieszymy czas realizacji zamówienia i wysyłki produktów, i będziemy naprawdę zadowoleni z danej usługi.