Z roku na rok w wielu dziedzinach wykorzystuje się coraz nowsze rozwiązania. Jedną z nich jest budownictwo, w którym zaczęto stosować płyty PIR. Uznawane są za jeden z najlepszych izolacyjnych materiałów, w związku z tym mogą korzystać z nich wszyscy, nawet właściciele prywatnych domów.

Płyty PIR do termoizolacji

 płyty pirPrzede wszystkim charakteryzują się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Tworzone są z chemicznie zmodyfikowanego poliuretanu, który umieszcza się w środku w postaci pianki poliizocyjanurowej. W związku z tym są one bardzo wytrzymałe i mają właściwości termoizolacyjne. Bez problemu sprawdzą się jako izolacja dachów, szczególnie płaskich, które wykorzystuje się przy budowaniu hal, czy magazynów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je na podłogach, ponieważ są twarde i cechują się małą nasiąkliwością. Co więcej, wiele osób wykorzystuje je przy budowie stropów, ścian działowych, tarasów, czy balkonów. Jednak posiadają one jeszcze więcej zalet, dzięki którym są tak chętnie stosowane. Dostępne są w każdym sklepie branżowym, co wpływa oczywiście na ich sprzedaż. Termoizolacyjne płyty PIR pomagają w zaoszczędzaniu energii. Ponadto nie są ciężkie, w związku z tym ich montaż jest bardzo łatwy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przetransportować je ręcznie na różne wysokości, w co wlicza się również dach.

 płyty pirJeśli jednak nie jest się pewnym jak dokładnie wykonać instalację, warto zatrudnić firmę, która zajmie się tym w profesjonalny sposób i zrobi wszystko szybko i poprawnie. Co więcej, płyty PIR spełniają wszystkie wymogi przeciwpożarowe, w związku z tym są tak chętnie używane. Kolejną zaletą, która wyróżnia ten materiał, jest jego grubość. Stosowanie go do izolacji jest bardzo praktyczne, ponieważ nie jest tak duży. Wykorzystuje się go często w halach, czy magazynach, ponieważ jest bardzo trwały i co ważnie nie odkształca się, w związku z tym bez problemu można się po nim poruszać. Nie trzeba przejmować się również gryzoniami, pleśnią, czy grzybami, ponieważ na nie również jest odporny. Ostatnią zaletą płyt PIR jest ich uniwersalność. Bez problemu za ich pomocą ociepli się wiele budynków w całości, nie napotykając po drodze żadnych przeszkód.

Oczywiście przed wyborem konkretnego modelu warto zapoznać się ze wszystkimi firmami, które zajmują się ich produkcją. W ten sposób wybierze się najlepszą opcję i będzie miało się pewność, że materiał będzie służył przez wiele lat w jednym miejscu. Ważny jest również montaż, który najlepiej pozostawić osobom doświadczonym, które wykonają go szybko i bezbłędnie.