Kraty pomostowe powinny odznaczać się wysoką jakością – w końcu od tego zależy bezpieczeństwo osób, które będą po nich chodzić. Aby uzyskać taką jakość, konieczne jest zastosowanie nowoczesnej technologii produkcji. Firmy, które posiadają duże doświadczenie w tej dziedzinie, z pewnością poradzą sobie z każdym wyzwaniem.

Charakterystyka krat pomostowych

kraty pomostowe zgrzewaneI tak na rynku dostępne są nie tylko kraty pomostowe zgrzewane, ale też kraty prasowane lekkie i ciężkie, przeciwpoślizgowe, jak również kraty żaluzjowe, kartonowe oraz zagęszczane. Jak widać, wybór jest naprawdę szeroki. Osoby, które nie mają wiedzy na temat krat, mogą zastanawiać się, który rodzaj będzie najlepszy w ich przypadku. Ważne jest, aby produkty spełniał normy – takie jak DIN24537, BS oraz ASTM. Dodatkowo koniecznością jest zabezpieczenie antykorozyjne. Dzięki temu kraty zachowają estetyczny wygląd nawet mimo upływu lat – nie ma możliwości, aby pojawiła się na nich rdza. Takie kraty pomostowe zgrzewane doskonale sprawdzają się w zakładach przemysłowych, jak i magazynowych, ale też na klatkach schodowych czy przy suwnicach, rurociągach oraz zbiornikach. Równocześnie kraty pomostowe mogą stanowić przykrycia kanałów i włazów, dzięki czemu będą zabezpieczać przed nieszczęśliwymi wypadkami.

kraty pomostowe zgrzewaneZa ich pomocą można stworzyć także schody, podesty, wybiegi czy sceny. Jak widać, kraty pomostowe mają szerokie zastosowanie – co my byśmy bez nich zrobili! Tymczasem najczęściej bagatelizuje się je, skupiając się na innych elementach, chociaż to one mogłyby posłużyć nawet do wykonania segmentów ogrodzeniowych, elementów scenograficznych i dekoracyjnych czy też elementów architektury miejskiej! To możliwe, gdyż renomowani producenci oferują różne wielkości krat, jak też szeroki wybór kształtów. W przypadku krat pomostowych, obok tych zgrzewanych dostępne są także kraty prasowane, a w ofertach trafimy także na szeroki wybór elementów mocujących – uchwytów. Specjaliści udzielają często też wartościowych wskazówek dotyczących metod układania krat na pomostach. Jak powstają takie kraty pomostowe zgrzewane? To proste, są produkowane z płaskowników nośnych oraz prętów poprzecznych. Łączy się te elementy poprzez zgrzewanie oporowe.

W rezultacie uzyskuje się stabilny, wytrzymały i trwały wyrób o bardzo dobrych parametrach technicznych. Ta solidność wykonania sprawia, że kraty pomostowe mogą być stosowane w miejscach narażonych na duże obciążenia czy utrudnione warunki użytkowania. Osoby chodzące po nich nie muszą obawiać się o swoje bezpieczeństwo, gdyż jest ono zapewnione dzięki wyjątkowo stabilnej konstrukcji.