Nigdy nie znosiłam sprzątania, jednak chciałam mieć porządek w swoim domu. Było to dość problematyczne, jednak dało się to pogodzić. Zamontowałam w kuchni zmywarkę, żeby odszedł mi problem brudnych naczyń.

Instalacja odkurzacza centralnego i praca fachowca

instalacja odkurzacza centralnegoMiałam położone kafle ceramiczne w kuchni, łazience jak i an korytarzu, bo je łatwo jest zmywać, a wystarczy często tylko zamieść miotłą. Dbałam o to, żeby wszystko czyściło się jak najlepiej. Tynki dekoracyjne, puchowe dywany, firanki czy duże okna nie były dla mnie, bo może i ładnie by wyglądały, ale byłoby z nim dużo zabawy przy sprzątaniu. Kamień dekoracyjny nie byłby lepszy, bo kurz i brud osiadałby w jego szczelinach i musiałabym cały czas biegać koło niego ze szmatka. Co to, to nie. To na pewno nie dla mnie. Dla jeszcze większej wygody i oszczędności czasu na sprzątaniu postanowiłam że świetna będzie dla mnie instalacja odkurzacza centralnego. Słyszałam wiele dobrego na ten temat. Że nie trzeba niczego nosić z pokoju do pokoju, nie trzeba szukać gniazdka. Bierze się sama końcówkę od odkurzacza, podłącza do specjalnego otworu w ścianie i można zabierać się za sprzątanie. Wiedziałam jednak, ze konstrukcja takiego sprzętu jest skomplikowana, trzeba zrobić wyjścia na zewnątrz, dziury w ścianie i sprawdzić cały mechanizm.

Dlatego też zamówiłam montaż odkurzaczy centralnych u fachowców z Krakowa, bo wiedziałam, ze sama nie dałabym sobie z nimi rady. To była dobra decyzja. Fachowcy szybko się z tym uwinęli i mogłam nawet posprzątać bałagan jaki zostawili owym odkurzaczem.