Odwiedzenie profesjonalnego salonu spa jest marzeniem wielu osób. Spędzenie choćby jednego dnia na gorących kąpielach, relaksujących masażach, czy zabiegach odmładzających na twarz sprawi, że możemy odpocząć, ale i nabrać energii na długi czas. Nic więc dziwnego, że gabinety odnowy biologicznej można spotkać nie tylko w luksusowych hotelach i dużych miastach, a karnety spa stały się pożądanym prezentem.

Aranżacja salonu spa

projektowanie salonu spaWiadomo, że w takim miejscu liczy się szeroki wybór usług, profesjonalna kadra kosmetyczna, atrakcyjne ceny. Jednak warto zadbać także o komfort i wygodę klientów spa, a zatem o wyposażenie wnętrz, którego podejmie się projektant wnętrz – Warszawa. Większość salonów spa stawia na wystrój w bieli. Biel ścian i podłóg pasuje do wszystkiego, a przy tym kojarzy się z czystością, sterylnością, a więc czymś ważnym w branży kosmetycznej. Jednak z drugiej strony wielu osobom taka wszechogarniająca biel może przeszkadzać i wydawać się nudna oraz mało atrakcyjna. Dlatego też architekt wnętrz, który zna się na najnowszych trendach będzie ograniczał białe powierzchnie w spa. Na pewno idealnym i pasującym do pomieszczeń relaksacyjnych kolorem będzie błękit i żywe odcienie niebieskiego (ale nie jaskrawe). Kojarzą się one z wodą, morzem, niebem. Inne podejście to wybór brzoskwiniowego, karmelowego, kremowego koloru na ściany i podłogi. Do ciepłe barwy, które nadają pomieszczeniu przytulnego wymiaru.

projektowanie salonu spaOczywiście nie tylko kolory są ważne w salonie spa. Trzeba przygotować dobre pomieszczenia dla klientów, czyli szatnie i inne miejsca na rzeczy. Każda osoba korzystająca z gabinetu powinna mieć dla siebie dużo przestrzeni, jak również szafki, w których może zostawić ubrania i dokumenty, bez obaw o bezpieczeństwo. Najlepsze będą tutaj szafki zamykane na klucz, ustawione koło siebie. Wtedy oszczędza się przestrzeń, a całość jest funkcjonalna. Dobrze jest też przy szafkach ustawić ławki z drewnianym siedziskiem. Jeśli chodzi o materiały to w spa trzeba zadbać o to, by były one odporne na działanie wilgoci. Nie tylko w sekcji basenowej i sauny ma się do czynienia z wodą, ale w każdym miejscu zabiegowym. Przy zabiegach na twarz i ciało zawsze używa się różnych składników, często płynnych.

Łatwość czyszczenia różnych powierzchni (podłóg, ścian, mebli) będzie na wagę złota. Można tu używać żywic, tapet zmywalnych, farb lateksowych, mebli pokrytych lacobelem lub inną gładką taflą. Podsumowując, aranżując salon spa warto jest postawić na nieco bardziej kreatywne rozwiązania kolorystyczne, jak również skupić się na wygodzie klientów.